LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Nowoczesne zabiegi laserowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i krótką rekonwalescencją - nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wciąż w leczeniu jaskry wykorzystuje się także klasyczne zabiegi chirurgiczne.

Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

Często zdarza się, że badanie pola widzenia trzeba kilkukrotnie powtórzyć, żeby uzyskać wiarygodny wynik. Badanie pola widzenia pozwala na zdiagnozowanie funkcjonalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego – mówiąc w uproszczeniu: zdiagnozowaniu w jakim stopniu jaskra uszkodziła nasz wzrok. Pachymetria to badanie dodatkowe, które wykonujemy w celu oceny ryzyka wystąpienia jaskry lub oceny ryzyka wystąpienia szybkiej leczenie jaskry warszawa progresji choroby.

Bostońscy badacze planują kolejne badania przeprowadzać już na ludziach. Możliwość zastosowania soczewek kontaktowych w leczeniu jaskry z pewnością ułatwiłaby życie pacjentom.

Nowoczesne wyposażenie to jeden z największych atutów naszej przychodni okulistycznej. Dysponujemy sprzętem renomowanych producentów, wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji i najwyższej dostępnej klasy. Posiadamy między innymi:

Najpopularniejszą z tego rodzaju metod jest trabekulektomia, polegająca na wykonaniu nacięcia w obrębie twardówki, przez które płyn może się wydostawać.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować publishęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jeśli ciecz wodnista nie jest odprowadzana z oka, ciśnienie w gałce ocznej wzrasta, co z kolei może uszkodzić nerw wzrokowy i komórki siatkówki, zawęża też pole widzenia i obniża ostrość wzroku. Dlatego nieleczona jaskra może być przyczyną ślepoty.

Testy pola widzenia obejmują między innymi statyczne i kinetyczne badanie perymetrii oraz badanie czułości kontrastowej. Co więcej, oceniamy tarczę nerwu wzrokowego, wykorzystując badanie OCT.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Zachorowanie na jaskrę wtórną jest najczęściej powiązane z predyspozycjami rodzinnymi – genetycznymi. W przypadku, gdy na jaskrę choruje ktoś z rodziny, rośnie prawdopodobieństwo choroby u osób spokrewnionych.

Siateczka beleczkowania przypomina sito, zbudowane z beleczek tworzących warstwy z większymi i mniejszymi przestrzeniami, przez które ciecz wodnista wypływa z oka.

Podczas wizyt lekarz mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe i wykonuje dodatkowe badania, oceniające skuteczność procedury.

Report this page